Deniz Yolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Total
0
Shares

Denizyolu taşımacılığı avantajları hakkında hazırladığımız blog yazımızda da değindiğimiz gibi, deniz yolu, tarih boyunca taşımacılık operasyonlarında en sık tercih edilen yöntem. Bu kadar eski olmasına rağmen günümüzde de hala uluslararası lojistik operasyonlarında sıklıkla tercih edilen denizyolu gemi taşımacılığının sunduğu birden fazla avantaj var. Bu yazımızda “Neden denizyolu gemi taşımacılığını tercih etmeliyiz?” Sorusunu cevaplamak üzere, bu avantajlar arasından öne çıkanlara kısaca değindik…

İşte deniz yolu taşımacılığı avantajları…

Uygun Maliyet

Taşımacılık operasyonları söz konusu olduğunda firmaların kararlarını etkileyen pek çok unsur var. Tahmin edilebileceği üzere, operasyon maliyeti de bu konudaki en önemli kriterlerden bir tanesi. Deniz yolu taşımacılığı da, şirketler için uygun maliyetli bir yöntem olarak ön plana çıkıyor. Özellikle de yüksek tonajlı taşımacılık operasyonlarında, maliyet avantajı için deniz yolunu tercih etmek uygun olacaktır.

Büyük Hacimde Ürünlerin Taşınabilmesi İmkânı

Deniz yolu gemi taşımacılığı, çok büyük hacimdeki yüklerin kolayca taşınabilmesini mümkün kılması bakımından da oldukça avantajlı bir lojistik çözümüdür. Başka bir deyişle, çok yüksek tonajlı yükleri uzun mesafeler arası taşımak söz konusu olduğunda, ideal seçenek denizyolu taşımacılığıdır.

Denizyolu Taşımacılığı Nedir, Avantajları Nelerdir? Denizyolu Taşımacılığı Türleri, FCL Komple Konteyner Yükleme, LCL Parsiyel Yükleme

 

Güvenli Bir Taşıma Yöntemi

Denizyolu taşımacılığı oldukça güvenli bir yöntem olduğu için de sıklıkla tercih edilmektedir. Özellikle de modern çağda teknolojinin ilerlemesiyle deniz yolculuğunun çok daha güvenli olduğu düşünülürse, deniz yolu taşımacılığı ile ürünlerin güvenilir rotalar üzerinden belirlenen limanlara ulaştırılması son derece kolaydır. Ayrıca bu taşımacılıkta kullanılan sandık, palet, konteyner gibi ekipmanlar da dış koşullara karşı dayanıklıdır.

Çevreci Bir Çözüm

Günümüzde iklim değişikliği sorunu göz önüne alındığında, profesyonel veya kişisel, hayatın her alanında daha çevreci yaklaşımlara yönelmek önem taşımaktadır. Lojistik de bunun bir istisnası değil; denizyolu gemi taşımacılığı, düşük karbon ayak izine sahip olması sebebiyle, çevreci bir taşımacılık çözümü olarak öne çıkmaktadır.

Arkas Lojistik Deniz yolu taşımacılığı sektöründe yıllık 100.000 TEU’yu aşan iş hacmiyle, Türkiye’nin önde gelen şirketleri arasında yer almaktadır. Güçlü ve geniş acente & network ağı sayesinde tüm dünyada limandan limana veya kapıdan kapıya hizmet sağlamaktadır.

Neden Denizyolu Taşımacılığı? Denizyolu Taşımacılığının Avantajları Nelerdir?

Denizyolu Taşımacılığında Shipeedy Kalitesini Keşfedin!

Siz de ürünlerinizi dünyanın dört bir yanına Denizyolu taşımacılığı avantajları dan yararlanmak göndermek istiyorsanız, Shipeedy.com’un sağladığı Denizyolu FCL Komple Taşımacılık ve Denizyolu LCL Parsiyel Taşımacılık hizmetlerine göz atabilir, operasyonel ihtiyaçlarınıza ve bütçenize en uygun alternatifleri yalnızca birkaç tıkla keşfedebilirsiniz!

Bu sayfa üzerinden Shipeedy.com’a üye olarak hemen teklif alabilirsiniz!

Navlun Fiyatları, Denizyolu Parsiyel ve Komple Konteyner, LCL - FCL, Demiryolu, Havayolu Taşımacılığı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shipeedy.com E-Bültene Kayıt Olun

Lojistik taşımacılığından ihracata, işletmenizi büyütmenize yardımcı olacak ipuçlarını yakından takip etmek için şimdi topluluğumuza katılın.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir
HS GTIP Kod Nedir? GTIP Kod Sorgulama, Gümrük Tarife Cetveli

GTIP Kodu Nedir? GTIP Kodu Nasıl Alınır?

GTIP kodu Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu’nun kısaltmasıdır. Uluslararası geçerliliği olan rakamlardan oluşmuş bir tarife sistemidir. Ticaretin gelişmesi ile sınırların şeffaflaşması her ürünün kimliklendirilmesi gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. GTIP kodu, ticarete konu…
Daha Fazla

Konşimento Nedir? Konşimento Türleri Nelerdir?

Önceki yazılarımızda değindiğimiz “konşimento nedir?” sorusuna şimdi daha detaylıca bakalım. Sözlük anlamı taşınmak için gemiye teslim edilen mala karşılık verilen alındıdır. Konşimento, sözlük anlamıyla bir taşıyıcı tarafından bir göndericiye verilen…
Daha Fazla