İşletmenizi Büyütmenize Yardımcı Olacak Lojistik Taşıma Türleri

Total
0
Shares
Lojistik taşıma türleri ve modları

İşletmenizi büyütme hayaliniz var fakat, emek vererek ürettiğiniz ya da aracılık ettiğiniz ürünü yurt dışına nasıl göndereceğiniz konusunda net bir fikriniz yok. Bunun tam tersi de olabilir, işletmenizi büyütmek için yurt dışından mamul ya da yarı mamul getirmek istiyorsunuz. Tüm bunlar için çeşitli lojistik taşıma türleri mevcut.

Karayolu taşımacılığı, havayolu taşımacılığı, denizyolu taşımacılığı ve demiryolu taşımacılığı, lojistik taşıma modlarından en bilinenleridir. Taşıma türleri arasında kaybolmak, “doğru seçimi” yapmanız konusunda sizi zorlayabilir. Taşıma türünü doğru seçmek, işletmenize hem maddi hem de zaman olarak kâr sağlayacak en güçlü etmendir. Denize kıyısı olan bir ülkeyle ihracat ya da ithalat yapacaksanız Denizyolu Taşımacılığı, lojistik taşıma türleri arasında en doğru seçim olacaktır.

https://www.youtube.com/watch?v=Y_GNBZ83x0A&ab_channel=Shipeedy

Peki denizyoluyla ihracat ya da ithalat yapmak karmaşık veya zor mu? Net olarak söyleyebiliriz ki bu işlemler internetten alışveriş yapmak kadar kolaydır. Tam konteyner, komple lojistik (FCL) ya da bir konteyneri dolduramayacak hacimdeki parsiyel (LCL) yükünüzün kapıdan kapıya teslimatını sadece birkaç tuşa basarak yaptırabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=d54w7e84vLQ&ab_channel=Shipeedy

Denizyolu taşımacılığı, lojistik taşıma türleri arasında, dünya ticaret hacminde en büyük payına sahip taşıma türüdür. Gelişen teknolojiyle birlikte arz-talep dengesini çok hızlı ve güvenli şekilde sağlamak, müşterilerinize “yok” dememek ve “ürünlerim acaba nerede?” sorusunu sormamak, işletmenizin saygınlığı ve gelişimi için çok önemlidir. Bu nedenle en doğru taşıma türünü seçerken, en iyi lojistik çözümü sağlayacak firmayı da seçmeniz çok önemlidir.

https://www.youtube.com/watch?v=9y2Mk5GHDdU&ab_channel=Shipeedy

Shipeedy, kaliteli lojistik çözümler sunmak için uzman kadrosu ve dünyayı çevreleyen geniş lojistik ağıyla hizmetinizde. Bilgi ve lojistik çözümler için ana sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shipeedy.com E-Bültene Kayıt Olun

Lojistik taşımacılığından ihracata, işletmenizi büyütmenize yardımcı olacak ipuçlarını yakından takip etmek için şimdi topluluğumuza katılın.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir
HS GTIP Kod Nedir? GTIP Kod Sorgulama, Gümrük Tarife Cetveli

GTIP Kodu Nedir? GTIP Kodu Nasıl Alınır?

GTIP kodu Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu’nun kısaltmasıdır. Uluslararası geçerliliği olan rakamlardan oluşmuş bir tarife sistemidir. Ticaretin gelişmesi ile sınırların şeffaflaşması her ürünün kimliklendirilmesi gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. GTIP kodu, ticarete konu…
Daha Fazla

Konşimento Nedir? Konşimento Türleri Nelerdir?

Önceki yazılarımızda değindiğimiz “konşimento nedir?” sorusuna şimdi daha detaylıca bakalım. Sözlük anlamı taşınmak için gemiye teslim edilen mala karşılık verilen alındıdır. Konşimento, sözlük anlamıyla bir taşıyıcı tarafından bir göndericiye verilen…
Daha Fazla