Yurtdışına Ürün Nasıl Satılır? Yurtdışına Denizyolu Kargo ve Parsiyel Yük Nasıl Gönderilir?

Total
1
Shares
Yurtdışına ürün satmak

Yurtdışına ürün satmanın potansiyel getirisi oldukça büyük. Perakende satış mağazalarından ürün satmak gibi geleneksel yöntemlerin modası artık geçiyor. Online mağazalar hem daha fazla müşteriye ulaşmanızı hem de yurtdışına ürün göndermenizi sağlıyor. Genellikle satıcılar, ürünlerini yurtiçine hizmet veren internet mağazalarından satıyor. Türkiye içinde internetten satış yapmak oldukça kolay. Ancak 2021’de global e-ticaret pazarının yaklaşık 5 trilyon dolarlık hacme ulaştığını unutmamak gerek. İhracata başlamak isteyen küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin yanıtını aradığı “yurtdışına ürün nasıl satılır?” sorusunun cevabını sizin için kaleme aldık.

Peki yurtdışına ürün satmak için ne yapabilirim?

Shopify, Wix gibi kullanımı kolay site oluşturucular kendi markanızın web sitesini kolayca yaratmanıza yardımcı olur. Bu gibi platformlar e-ticarete başlamanız için gereken bütün altyapıyı sunar. Böylece ürünlerinizi listeleyebilir ve satış yaptığınızda ödeme kabul edebilirsiniz. Kendi markanızın yaratmanın yanı sıra mevcut şirketinizle veya kuracağınız bir şirketle aşağıdaki gibi uluslararası satış platformlarından birinde veya birkaçında mağazanızı açabilirsiniz:

  • eBay
  • Rakuten
  • Alibaba
  • Amazon
  • AliExpress

Bu platformlarda açacağınız mağazanızdan kolayca yurtdışına ürün satabilirsiniz. Mağazanızı açtıktan sonra Türkiye’den yurtdışına ürün göndermek için de izlemeniz gereken bazı prosedürler bulunur. Yurtdışına ürün gönderirken her adımı bilmenize gerek yok ancak elinizdeki seçenekleri değerlendirmek de önemli. Süreçler kafa karıştırıcı olsa da doğru uzmanlığa ve ipuçlarıyla Türkiye’den yurtdışına ürün satma ve gönderme süreç oldukça kolaylaşıyor.

Mağazanızdaki ürünlerinizi deneyimli lojistik firmalarıyla göndermenin yanı sıra internetten ulaşabileceğiniz lojistik platformlarını da kullanabilirsiniz. Alanında deneyimli lojistik firmaları bütün işlemlerinizi sizin yerinize tamamlayabilir. Ayrıca bu firmalardan ihracat, mikro ihracat ve e-ticaretle ilgili danışmanlık da alabilirsiniz. Yeni nesil dijital lojistik platformu Shipeedy.com, yılların deneyimli lojistik ekibiyle dünyanın 150 ülkesine parsiyel yüklerinizi gönderme imkanı sağlar. Shipeedy’ye üye olarak yükünüzün detaylarını, çıkış ve varış noktasını girebilirsiniz. Böylece e-ticaret kapsamındaki yükleriniz için anında fiyat alma ve prosedürlere başlama imkanı veren platform sayesinde yurtdışına ürün satmak kolaylaşır.

İhracat Destekleri, İhracat Teşvikleri, Ticaret Bakanlığı

Türkiye’den yurtdışına ürün satmak için girişimlerinizi destekleyen Shipeedy’de denizyolu, havayolu, karayolu ve demiryolu seçeneklerinden birini seçebilir veya birden fazla taşıma şeklini birleştirebilirsiniz. Küçük gönderilerinizi de parsiyel seçeneğimizle gönderebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shipeedy.com E-Bültene Kayıt Olun

Lojistik taşımacılığından ihracata, işletmenizi büyütmenize yardımcı olacak ipuçlarını yakından takip etmek için şimdi topluluğumuza katılın.

Bu İçerikler İlginizi Çekebilir
HS GTIP Kod Nedir? GTIP Kod Sorgulama, Gümrük Tarife Cetveli

GTIP Kodu Nedir? GTIP Kodu Nasıl Alınır?

GTIP kodu Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu’nun kısaltmasıdır. Uluslararası geçerliliği olan rakamlardan oluşmuş bir tarife sistemidir. Ticaretin gelişmesi ile sınırların şeffaflaşması her ürünün kimliklendirilmesi gerekliliğini ortaya çıkarmaktadır. GTIP kodu, ticarete konu…
Daha Fazla

Konşimento Nedir? Konşimento Türleri Nelerdir?

Önceki yazılarımızda değindiğimiz “konşimento nedir?” sorusuna şimdi daha detaylıca bakalım. Sözlük anlamı taşınmak için gemiye teslim edilen mala karşılık verilen alındıdır. Konşimento, sözlük anlamıyla bir taşıyıcı tarafından bir göndericiye verilen…
Daha Fazla